Zanim zdecydujesz czy chcesz skorzystać z tej metody dowiedz się co to drama i kiedy warto ją stosować. Drama należy do arteterapeutycznych form pracy i polega na pracy z ciałem i głosem poprzez improwizację, odgrywanie ról i elementy teatru i aktorstwa. Jest to forma, która umożliwia głębokie przeżycie emocji, przez co często wybierana jest do przepracowywania traumatycznych przeżyć i doświadczeń. Korzenie dramy terapeutycznej sięgają starożytnych rytuałów i tradycji teatralnych. Już w czasach starożytnej Grecji dramat był wykorzystywany do eksplorowania ludzkich emocji i przeżyć – tragedie i komedie miały nie tylko bawić, ale także oczyszczać widzów z nagromadzonych emocji (katharsis). Dzisiaj drama to narzędzie po które w procesach najczęściej sięgają arteterapeuci i psychoterapeuci.
Już wiesz czym jest drama terapeutyczna, czas, żeby poznać techniki z jakie wykorzystuje. Drama głównie czerpie z teatru, dlatego wiele elementów po które sięga to techniki aktorskie, do najpopularniejszych ćwiczeń w dramie należą:
Dzięki tym metodom drama terapeutyczna pozwala na transformację wewnętrzną i rozwój osobisty w bezpiecznej, twórczej przestrzeni.
Drama to świetna forma pracy nad swoją samooceną i pewnością siebie. Sprawdza się zarówno jako metoda dla dzieci, jak i młodzieży oraz osób dorosłych. Jest to jeden z najprostrszych sposobów do naturalnego eksplorowania swoich uczuć w bezpiecznej i czułej przestrzeni.
Najlepszym sposobem na skorzystanie z dramy terapeutycznej jest znalezienie grupy teatralnej lub pracowni arteterapeutycznej, która wykorzystuje to narzędzie rozwoju w swojej pracy. W Dzikim Przebudzeniu również znajdziesz warsztat CIAŁO MÓWI, w którym wykorzystujemy elementy dramy terapetycznej (dowiedz się więcej).
Drama to potężne narzędzie rozwoju, które pomaga uwolnić emocje, przełamać blokady i odnaleźć siebie na nowo. Jeśli czujesz, że chcesz eksplorować swoje wnętrze poprzez ruch, głos i teatr – to może być metoda dla Ciebie!
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.